ukladka-header-1

Укладання бруківки

Бруківка – матеріал, який ідеально підходить для облаштування прибудинкової території. Для нього характерна надійність, довговічність і оригінальність. Це важливі характеристики, завдяки яким укладання тротуарної плитки завжди актуальне. Головне, дотримуватися умов на кожному етапі.

Технологія укладання тротуарної плитки – процес, який вимагає знань і умінь. Мається на увазі розробка проекту, монтаж поребриків, заповнення швів. Встановлення бруківки не проводиться без підготовки основи і без ущільнення поверхні. Коли всі правила дотримуються, забезпечуються високі технічні та естетичні параметри.

Якщо Вас цікавить технологія укладки бруківки, уважно ознайомтесь зі статтею. У ній ми розповімо про всі етапи, від яких залежить тривала експлуатація і гарний зовнішній вигляд покриття. Викладка бруківки розпочинається з розрахунку навантаження на поверхню, вивчення території та умов водовідведення. Після цього можна приступати до справи.

Як класти плитку?

Аби розібратися як класти бруківку необхідно почати з проєктування території! На першому етапі потрібно розрахувати кількість матеріалів та визначитися з їх видом (розміри, колір, різновид).

Перед тим, як ставити плитку, необхідно підготувати інструменти і підручні матеріали. До них відноситься:

  • болгарка;
  • рулетка;
  • кутник;
  • металеві кілки;
  • будівельна жилка;
  • звичайний молоток;
  • рукавички для захисту рук.

Це не все. Викладка бруківки проводиться з використанням рівня, кельми і гумового молотка.

Тепер розберемо як ставиться бруківка.

Як класти бруківку своїми руками? Спочатку потрібно провести геодезийно-вимірювальні роботи. Для цього в землю вбиваються металеві кілки, натягується будівельна жилка і визначається рівень. За допомогою нитки позначається місцезнаходження бруківки.

Як ложити бруківку далі? На наступному етапі готується основа. Для цього знімається верхній шар землі за допомогою лопати. Глибина визначається з урахуванням товщини бруківки та основи. В середньому, це 30-60 см. Якщо грунт на дні пухкий, земля додатково утрамбовується.

Відповідаючи на питання, як покласти бруківку, не можна забувати про рівень підземних вод. Якщо рівень вище основи, він знижується. Для цього виконуються дренажні роботи.

Профілювання території – наступний етап вирішення питання, як ложиться бруківка. Мається на увазі проектування конфігурації поверхні. Щоб робота була виконана на високому рівні, беруться до уваги природні особливості території, ландшафт.

Як викласти бруківку біля будинку, котеджу, на дачі? Одним з перших етапів є обрамлення поверхні. Для такої мети використовуються поребрики, призначені для формування меж.

Монтаж поребриків має свою особливість. Якщо висота поребрика становить 25 см, риється траншея глибиною 30 см. Потім готується цементно-піщана суміш (1/3). Під час монтажу поребриків потрібно стежити за тим, щоб верхній край не виходив за межі натягнутої жилки. При цьому застосовується гумовий молоток та рівень. Поребрики закріплюються бетоном.

Яка основа під бруківку?

При відповіді на це питання, необхідно визначитись під яке навантаження будується дорога: під автотранспорт або це пішохідна зона. Від цьоого залежить товщина шару основи на яку кладеться бруківка, мається на увазі піщана подушка. З її допомогою забезпечується стійкість і надійність покриття.

Отже, як і на що класти бруківку? У котлован засипається пісок шаром 8 см. Поверхня розрівнюється лопатою. Для трамбування піску застосовується віброплита.

На що краще класти бруківку? Якщо поверхня нестійка, використовується суміш цементу і відсіву в пропорції 1:5. Це чудове рішення, завдяки якому збільшується термін експлуатації покриття. Суміш рівномірно розподіляється по щебеню і утрамбовується. Шар підсипки обов’язково вирівнюється правилом.

Який щебінь під бруківку?

І якості основи під викладання бруківки використовується щебінь фракції 20-40. Товщина шару щебеню – 10-15 см. Іноді використовують будівельні відходи фрацкії подиібної до щебеню.

Як правильно класти бруківку?

Укладання бруківки своїми руками – простий і водночас складний процес. При наявності певних знань можна досягти найкращіх результатів. Зараз ми поетапно опишемо, як самому поставити бруківку:

1. Проект – при його розробці можна уникнути поширених помилок: несумісність колірних рішень, невірний розрахунок матеріалів, неправильний вибір ширини доріжки, незручне розміщення функціональних зон. Тому перед тим, як класти бруківку своїми руками, потрібно створити проект.

2. Підготовка території – риття котловану під майданчик. Технологія укладання тротуарної плитки повинна дотримуватися в обов’язковому порядку. Мається на увазі очищення землі від залишків рослин, трамбування розпушеного грунту.

3. Проектування конфігурації поверхні – відповідаючи на питання, як правильно ложити бруківку, не можна забувати про цей етап. При профілюванні території визначаються повороти, заокруглення. При цьому враховуються особливості ландшафту.

4. Обрамлення поверхні – потрібно знати не тільки, як правильно поставити бруківку, а й як встановити поребрики.

5. Облаштування піщаної подушки – підготовка основи під бруківку є головним етапом. Від нього залежить надійність та термін служби покриття. Спочатку пісок розподіляється по поверхні, а потім утрамбовується. Товщина подушки залежить від запланованого навантаження. Якщо ви хочете дізнатися, як правильно укладати бруківку, запам’ятайте одне правило. Для прибудинкової території достатньо 20 см піщаної подушки. Основа під бруківку має бути щільною та рівною.

6. Використання щебеню – сипучий матеріал необхідний для того, щоб була дотримана технологія укладки бруківки. Щебінь розподіляється по піщаній подушці і утрамбовується віброплитою.

7. Верхній шар підсипки – суміш цементу та відсіву. Товщина шару – 3-5 см. Щоб дізнатися, як гарно поставити бруківку, потрібно ретельно підготуватися. При використанні цементу з основи не вимивається пісок та стабілізується покриття.

8. Укладання бруківки – робота розпочинається біля поребриків. Напрямок руху – від країв до центру. Правильність роботи визначається за допомогою будівельного рівня. Як гарно викласти бруківку? Не можна обрізати вироби більше, ніж наполовину. Також потрібно керуватися схемою.

9. Заповнення швів – використовується сухий білий пісок фракції 0-2 мм. За допомогою піску забезпечується передача навантаження між окремими елементами.

10. Ущільнення поверхні – якщо Вас хвилює питання, як навчитись класти бруківку, запам’ятайте головне правило виконання останнього етапу. Для якісного ущільнення піску між швами і «звикання» бруківки до навантаження використовуйте віброплиту з гумовою накладкою безпосередньо по бруківці. Це забезбечить рівномірне утрамбовування плитки в основу.

Укладання бруківки на бетонну основу

Це оптимальне рішення в тому випадку, якщо передбачається високе навантаження на покриття. Як класти бруківку на бетон? Технологія ідентична класичному варіанту.

Тільки спочатку облаштовується бетонна основа, а потім використовується пісок, відсів та виконуються всі роботи.

Якщо бетонна основа вже існує, в такому випадку достатньо використати суміш цементу і піку або відсіву, і вже на неї викладати бруківку.

Укладка бруківки «Старе місто»

Форма бруківки «Старе місто» – прямокутники або квадрати з заокругленими кутами. Матеріал виготовляється в різних кольорах: червоний, теракотовий, сірий, жовтий, коричневий.

Укладання бруківки «Старе місто» – вибір любителів класики! При використанні такого рішення територія приватного будинку перетворюється в затишний куточок. Ви можете перенестися в інший час, наповнений стуком коліс екіпажів та таємничістю величних замків.

Як класти бруківку «Старе місто»?

Спочатку потрібно визначитися із розмірами і кольором. В асортименті представлено багато варіантів.

Вирішуючи питання, як ставити бруківку «Старе місто», можна піти двома шляхами: скористатися допомогою професіоналів або зробити все самостійно.

Перший варіант кращий. Майстри Гарант Плюс Буд знають, як укладати бруківку «Старе місто» і яких правил треба дотримуватися. Це гарантія відмінного результату!

Comments are closed.